عوامل موثر در عدم تمرکز
چه چیزهایی ذهن را مشغول می کند؟
2018-07-22
خودکشی در هوای گرم
گرما چه تاثیری روی روح و روان دارد؟
2018-07-26
علت سیگار کشیدن

علت سیگار کشیدن

چرا آن هایی که مبتلا به بیماری های روحی می باشند، بیشتر سیگار می کشند؟

آن هایی که به بیماری های روحی مبتلا هستند، تقریبا یک سوم یک بسته سیگار را در ایالات متحده استفاده می کنند. چه کمکی به این مشکل می توان کرد؟

نرخ کلی سیگار کشیدن در بین بزرگسالان از دهه ۱۹۶۰ به طور پیوسته بوده است، اما آن هایی که بیماری های روحی روانی داشته اند، آن را کنار گذاشته اند.

تقریبا ۲۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی یک بیماری روحی دارند، اما بیش از ۳۰ درصد آن ها طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها  (CDC) سیگار می کشند.

نرخ سیگارکشیدن همچنین در بین آن هایی که بیماری روحی دارند، بالاتر می باشد. حدود ۳۶ درصد در مقایسه با ۲۱ درصد در کل جمعیت آن ها.

این شامل آن هایی که سوء مصرف مواد مخدر داشته اند یا اختلالات رشدی داشتند، می باشد. در نتیجه این نرخ بالاتر هم می تواند برود.

نرخ سیگار کشیدن در بیماری های روحی خاصی بالاتر بوده است. برخی مطالعات نشان داده است که بیش از ۸۰ درصد از مردمی که اسکیزوفرنی دارند، سیگار می کشند، در حالی که تنها ۳۴ درصدشان هستند که فوبیا دارند، یا می ترسند.

با این حال عواملی می باشند که ممکن است برای افراد دارای بیماری های روحی روانی سخت تر باشد که سیگارکشیدن را ترک کنند. البته بخش بزرگی از آن ها درمانی که نیاز دارند دریافت می کنند.

به گفته یک روانپزشک محدودیت هایی برای بیماران روحی در دسترسی به درمان های ترک سیگار می باشد.

علل روحی و روانی سیگار کشیدن

پس امکانش هست که بیماران روحی سیگار کشیدن را ترک کنند؟

ارتباط فرهنگی بین سیگار کشیدن و بیماری های روحی روانی بسیار سخت می باشد، طوری که بسیاری از پزشکان فکر می کنند این افراد مایل به ترک سیگار نمی باشند یا نمی توانند ترک کنند.

اما درست نیست.

آن هایی که بیماری روحی دارند، به هر حال توانایی ترک کردن سیگار را دارند. فقط نیاز به کمی کمک دارند.

تحقیقات نشان داده است که آن هایی که بیماری روحی دارند، بیشتر علاقمند به ترک سیگار می باشند. در واقع در ترک سیگار موفق تر بوده اند، با اینکه به درمان طولانی تر و بیشتری نیاز دارند.

مطالعات نشان داده است که وقتی یک نفر مبتلا به اختلالات روانپزشکی می باشد، سعی می کند ترک کند، و تلاش هم می کنند اما سریع تسکین پیدا می کنند. زمان سخت تری برای ترک دارند.