تاثیر پدران روی فرزندان
نقش موثر پدران در فرزندپروری
2018-04-19
کابوس های شبانه
چرا کابوس های شبانه سراغتان می آیند؟!
2018-04-26
اختلال حواس

اختلال حواس

اختلال حواس علائمی از زمانی می باشد که نمی توانید به درستی فکر کنید. احتمالا احساس از خود بی خود شدن دارید و به سختی می توانید تمرکز کنید و تصمیم بگیرید. اختلال حواس همچنین اشاره به احساس گمگشتگی نیز دارد. در حالت افراطی به آن روان آشفته یا delirium می گویند.

اگر کسی یا شما مدت طولانی احساس سرگیجگی دارید، احتمالا علت آن می تواند زوال عقل باشد. زوال عقل هم شرایطیست که در آن باعث می شود عملکرد مغز کاهش یافته و در نتیجه باعث از بین رفتن توانایی های شما در کارهای روزانه می شود. همچنین روی قضاوت و رفتار بسیار تاثیر می گذارد.

علائم اختلال حواس چه می باشد؟

علائم اختلال حواس برای اولین بار که ظاهر می شوند، به شما و یا کسی که او را دوست دارید کمک خواهد کرد تا تحت درمان قرار گیرید. برخی از علائم اختلال حواس عبارتند از :

  • توقف بین کلمات یا جمله ها به مدت طولانی
  • حرف زدن به طور غیر طبیعی یا ناواضح
  • عدم آگاهی از زمان و مکان
  • فراموش کردن کاری آن هم زمانی که مشغول به انجام آن می باشید
  • تغییرات ناگهانی در عواطف، مثل بی قراری ناگهانی

اگر دچار چنین علائمی شدید، بهترین کار این است که با کسی که دوست دارید یا یک دوست تماس بگیرید. اگر احساس گیجی دارید، شاید نیاز به چیزهایی دارید که قبلا در اختیارتان بوده اند.

اختلال حواس

علل اصلی اختلال حواس چه می باشند؟

عوامل مختلفی هستند که منجر به اختلال حواس می شوند، از مشکلات جدی سلامت بدن گرفته تا کمبود ویتامین های بدن. مسمومیت با الکل یکی از علل شایع اختلال حواس می باشد. دیگر علائمی که منجر به چننی عارضه ای می شوند عبارتند از :

ضربه مغری :

ضربه مغزی منظور آسیب مغزی می باشد که به خاطر صدمه های وارده به سر ایجاد می شود. ضربه مغزی می تواند در هرکسی در هر زمینه ای متفاوت باشد، مثل قضاوت، هماهنگی، و گفتار. احتمالا زمان سردرگمی غش کنید، اما ممکن است حتی کسی را مبتلا به چنین عارضه ای داشته باشید و خودتان هم ندانید. احتمالا احساس سردرگمی که دارید ممکن است به خاطر آسیبی باشد که به سرتان وارد شده است.

کم آبی :

بدن روزانه مایعات زیادی را از طریق ادرار کردن، تعریق، و دیگر فعالیت های بدنی دفع می کند. اگر به طور کافی این مایعات را جایگزین نکنید، ممکن است منجر به کم آبی بدن شوید. همین عامل روی میزان الکترولیت های بدن تان تاثیر می گذارد، که می توانند منجر به مشکلاتی در توانایی بدن در بسیاری از کارها شوند.

داروها :

داروهای خاصی هستند که باعث اختلال حواس می شوند. نه تنها داروهای جویز شده، بلکه داروهایی هم اخیرا گرفته بودید و به طور ناگهانی متوقف کرده اید، منجر به چنین اختلالی می شوند.