بی خوابی و استرس
آیا بی خوابی به خاطر استرس شدید است؟
2017-12-17
بهترین سن یادگیری زبان دوم
چه سنی برای یادگیری زبان دوم بهتر است؟
2017-12-24
کاهش وزن با هیپنوتیزم کردن

کاهش وزن با هیپنوتیزم کردن

ترفندهای هیپنوتیزم : آیا کاهش وزن امکان پذیر است؟!

آیا با هیپنوتیزم کردن می توان وزن را کاهش داد؟

کاهش وزن با هیپنوتیزم ممکن است در کم کردن چند کیلو اضافه وزن که بخشی از برنامه رژیم غذایی تان، یا وزرش و مشاوره می باشند موثر باشد. اما سخت است که به قطع بگوییم، به خاطر اینکه شواهد علمی کافی به تنهایی برای هیپنوتیزم نمی باشد.

هیپنوتیزم کردن حالتی درونی دارد، مثل یک حالت روحانی. هیپنوتیزم معمولا با کمک یک هیپنوتیزگر انجام می شود، که با استفاده از تکرار کلامی و تصاویر ذهنی انجام می شود. زمانی که در حال هیپنوتیزم شدن هستید، توجه تان بسیار می شود و متمرکز می شوید، و نسبت به توصیه هایی که می شود جواب می دهید، مثل تغییرات رفتاری که به کاهش وزن کمک می کنند.

کاهش وزن با هیپنوتیزم

برخی مطالعات در رابطه با استفاده از هیپنوتیزم کردن برای کاهش وزن انجام شده است. مطالعات زیادی هم نشان داده که کاهش وزن به مقدار کمی می باشد، با میانگین تقریبا ۲٫۷ کیلوگرم در طی ۱۸ ماه. اما درباره کیفیت این مطالعات سوال شده است، و تایید تاثیر واقعی هیپنوتیزم روی کاهش وزن را سخت تر می کند.

کاهش وزن معمولا به بهترین وجه با ورزش و رژیم درست غذایی به دست می آید. اگر در تلاشید که رژیم درستی داشته باشید و ورزش کنید، اما هنوز برای رسیدن به وزن ایده آل دست و پنجه نرم می کنید، مشورتی با پزشک داشته باشید یا سبک زندگی تان را تا جایی که می توانید تغییر دهید. روی کاهش وزن با هیپنوتیزم تمر کز نکنید، به خاطر اینکه بعید است به تنهایی تاثیرگذار باشد.

با اینکه گفته می شود تقریبا می توان با هیپنوتیزم کمی کاهش وزن داشت، اما در کنار آن نباید رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم را فراموش کرد. در صورتی تاثیر هیپنوتیزم را خواهید دید که از این دو موردی که ذکر شد، غافل نشوید.