اختلال اضطراب عمومی یا فراگیر
اختلال اضطراب فراگیر
2018-10-28
نشانه های رابطه یک طرفه
نشانه های عشق یک طرفه چیست؟
2018-11-04
راه های جلوگیری از طلاق گرفتن

راه های جلوگیری از طلاق گرفتن

 کودکان در یک خانواده به اصطلاح هسته ای خیلی بهتر هستند، و در مقابل خانواده های بسیار زیادی هستند که شکست داشته اند. در حالی که هردوی زن و شوهر وظیفه دارند که ازدواج شان را تقویت کنند و مستحکم تر کنند. اینگونه می توانند یک محیط پایدار برای کودکان شان ایجاد کنند، خیلی موارد هست که مردان می توانند به عنوان همسر و پدر انجام دهند تا به عبارتی از روابط ازدواج شان محافظت کنند. در نتیجه از مشکلاتی که برایشان به وجود می آید و نیز جدایی جلوگیری می کنند.

طلاق گرفتن را از ذهن تان خارج کنید!

اگر فکر می کنید که بهترین ایده طلاق گرفتن و خارج شدن از چهارچوب ازدواج است، بدانید که باعث بزرگترین شکست شما در تصمیم گیری بهترتان می شود. به این فکر تصمیم برای طلاق گرفتن آن هم به این سادگی اصلا گزینه مناسبی نیست، چون بر روی آن چه که ترجیح می دهید انجام دهید، تمرکز شده نه روی چیزی که نمی خواهید انجام دهید!

به شریک زندگی تان افتخار کنید و احترام بگذارید!

شاید همسرتان همان چیزی که می خواستید نباشد. اما هنوز هم جای احترام و افتخار و نیز تقدیر دارد. هنوز هم یک کسی است که باید به داشتن او افتخار کنید. یک لیستی از ویژگی های شگفت انگیز همسرتان را در نظر بگیرید، آن موقع است که می تواند به یاد بیاورید چرا به دام عشق او گرفتار شدید.

تعامل کنید، تعامل کنید و تعامل کنید!

هیچ جایگزینی برای صحبت کردن درباره هیچ چیزی، به طور مرتب پیدا نکرده اید. همسران شما زمانی که رویاها، اهداف، علاقمندی ها و انتظاراتتان را با او در میان می گذارید، حس نزدیک تری پیدا می کنند. به گفته یک روانپزشک خانوادگی تنها ۳۰ دقیقه کنار هم نشستن و صحبت کردن می تواند زن و شوهر را به هم نزدیک تر کند. روابط موثر بهترین راه برای تقویت ازدواج می باشند.

راه های جلوگیری از طلاق گرفتن

انتظارات مالی تان را به اشتراک بگذارید!

مسائل زندگی خیلی ها دور و بر همین مسائل مالی می گذرد. اغلب انتظارات متفاوتی هم در رابطه با پول در یک رابطه داریم. در آخر هم به این نتیجه می رسید که چطور پولتان را با هم مدیریت کنید تا پایانی موفقیت آمیز هم داشته باشد. روی هزینه ها و رویکردهایی که برای بدهی ها در نظر می گیرید، و اینکه چطور با آن ها زندگی کنید، به توافق برسید. تفاوت بین خواسته ها و نیازهایتان را یاد بگیرید، سپس مطمئن شوید که نیازهایتان را برطرف می کنید.

به همسرتان مقداری فضای درست دهید ـ مقداری که می خواهد!

یکی از سخت ترین تعاملات برای پیدا کردن مقدار زمان، گذراندن زمان با یکدیگر است؛ البته خیلی زیاد هم خسته کننده می شود. بنابراین همسرتان نیاز به مقداری فضا برای گذراندن وقت با خودش و دوستانش دارد.زمانی که می خواهد بیشتر با شما باشد، پس حتما برایش وقت بگذارید. اگر زمان بین شما دونفر بیشتر شد، چه بهتر، بنشینید و با هم از انتظارات و نیازهایتان بگویید.

مراقب یکدیگر باشید!

بسیاری از همسرانی که با دکتر روانپزشک مشاوره دارند، می گویند که بسیاری از آن ها به صورت فیزیکی از هم دور شده اند. اخر هفته حتما دوش بگیرید و اصلاح کنید، زمان تان را به ورزش اختصاص دهید و غذایی سالم بخورید. اضافه وزن و اهمیت ندادن به خود می تواند شما را از یکدیگر دور کند. پس به بهترین وجه از خودتان مراقبت کنید، هر چه بیشتر به خودتان اهمیت دهید، همسرتان هم همینطور خواهد بود.