کاهش وزن با هیپنوتیزم کردن
کاهش وزن با هیپنوتیزم کردن
2017-12-21
کابوس های شبانه کودکان
چرا کودکان کابوس می بینند؟
2017-12-28
بهترین سن یادگیری زبان دوم

بهترین سن یادگیری زبان دوم

بهترین سن یادگیری زبان دوم

اگر به دنبال یادگیری زبان دوم هستید، آیا سن خاصی برای یادگیری مطرح می باشد؟ نظر عامه پسند بر این است که بچه های کوچک راحت تر از بزرگسالان می توانند بدون داشتن دوره بحرانی به یادگیری زیان بپردازند.

برای اثبات چنین موضوعی سخت است، اما تحقیقات جدیدی که انتشار یافته، با استفاده اسکن های مغزی و متدهای آمارگیری نوآورانه، به طور قطع نشان می دهد ظرفیت ما برای یادیگیری بان به تدریج با افزایش سنمان در زندگی کاهش می یابد.

برای این موضوع هم دلیلی می باشد. کودکان زمان بیشتری و تلاش بیشتری به یادگیری اختصاص می دهند و نسبت به بزرگسالان در مباحث رقابتی شرکت می کنند. انگیزه کودکان برای یادگیری بیشتر می باشد، و عادات تلفظ و دستور زبان زبان مادری شان کمتر ریشه دار می باشد و به خاطر همین راحت تر یاد می گیرند. البته هر مهارتی در زندگی که باید یاد گرفته شود، با افزایش سن سخت تر می شود.

هیچ کدام از این عوامل ارتباط خاصی با این دوره بحرانی برای یادگیری زبان ندارند، اما همه این ها علاقمندان به زبان را مجبور می کنند که به طور قطع زبانشان را به پایان برسانند.

بهترین سن یادگیری زبان دوم

چرا سن ۳ یا ۴ سالگی برای یادگیری زبان دوم خوب است؟

اگر چند سال پیش چنین سوالی پرسیده می شد، همه فکر می کردند که شما از سیاره دیگری آمده اید. برای کودکان ۳ ساله غیر قابل تصور نبود که بتوانند در سن ۳ سالگی به زبان دیگری صحبت کنند. به خاطر اینکه حتی هنوز هم زبان مادری خودشان را به درستی فرا نگرفته اند. در حال حاضر، یافته های تحقیقاتی نشان می دهد که چیز کاملا متفاوتی می باشد.

مطالعات دانشگاه هاروارد تایید می کند که خلاقیت، مهارت تفکر انتقادی، و انعطاف پذیری ذهن به طور قابل توجهی افزایش می یابد، در صورتی که بچه ها زبان دومی را در سنین پایین یاد بگیرند. بچه های پیش از دبستان، خصوصا سه سال اول زندگی شان، مهمترین زمان زندگی شان به حساب می آید.

به این معناست که کودکان دارای توانایی طبیعی برای یادگیری می باشند، و در ۳ یا ۴ سال اول زندگی شان پیشرفت می کنند. با استفاده از این توانایی تشویق می شوند، به خاطر همین، طبق تحقیق انجام شده، یادگیری زبان دوم به راحتی یادگیری زبان مادری می باشد. شاید به نظر یک بار بسیار سنگینی به حساب بیاید، اما در واقع اینطور نیست. مغز انسان چیز فوق العاده ایست. از آن لحظه ای که متولد می شویم، با ۶ راه اصلی مواجه می شویم :

  • دیداری
  • چشایی
  • بویایی
  • شنوایی
  • لامسه
  • حرکت

براساس اطلاعاتی که چند سال اول زندگی به دست می آید، هر چیزی که فراگرفته می شود در زندگی رشد می کند. تحقیقات نشان داده است که ۵۰درصد از توانایی ما در یادگیری در سنین ۴ سالگی توسعه می یابد و ۳۰درصد بقیه در سن ۸ سالگی. بخاطر همین است که کودکان سه ساله تشویق به یادگیری زبان دوم می شوند. گرچه به این معنا نیست که ۸۰% یادگیری یا هوش یک نفر تا سن ۸ سالگی کامل می شود. به این معناست که آموزش اصلی و یادگیری کودکان در چند سال اول زندگی شان بسیار بالا می باشد.