طلاق عاطفی چیست
منظور از طلاق عاطفی چیست؟
2018-01-11
مقایسه صبوری زنان و مردان
چرا زنان صبورتر از مردان هستند؟
2018-01-18
شغل های پراسترس

شغل های پراسترس

ده شغل پراسترس که باید از آن ها دوری کرد!

لیستی از ۱۰ شغل پراسترس که کارمندان تمام وقت مشغول در این مشاغل، در طی یک سال گزارش کرده اند، را آورده ایم.

پرستار خانگی بزرگسالان یا کودکان :

پرستاران خانگی که در اولین رده لیست قرار می گیرند، توسط تقریبا ۱۱% از کارکنان آن ها به عنوان اولین شغل پراسترس گزارش شده است. این نرخ بین بیکاران ۱۳% می باشد و در عموم ۷% می باشد. یک روز معمولی در این شغل، شامل غذادادن، حمام کردن، و مراقبت از کسانی می باشد که اغلب قادر به ابراز قدردانی نیستند، زیرا آنقدر بیمار یا کوچک هستند یا عادت به این وضعیت ندارند. افراد مشغول در این شغل می گویند که دیدن افراد بیمار و عدم دریافت هیچ گونه انرژی مثبتی بسیار استرس زا می باشد.

کارکنان ارائه دهنده غذا :

در رتبه بندی لیست، بعد از پرستاران خانگی، افرادی هستند که برای مشتریان رستوران غذا می برند و به آن ها سرویس می دهند. متاسفانه این افرد اغلب مبالغ کمی دریافت می کنند و کارهای خسته کننده ای می کنند؛ آن ها با وجود تعداد زیادی از مردم که روزانه مدام به آن ها می گویند چه کاری انجام دهند. تقریبا ۱۰% از کارکنان این حیطه به طور معمول گزارش کرده اند که میزان استرس وارده به آن ها بسیار زیاد بوده است. همچنین ۱۵% از زنان چنین گزارشی کرده اند.

مددکاران اجتماعی :

شاید آن قدرها هم جای تعجب نداشته باشد که مددکاران اجتماعی هم در اوایل بالای لیست، قرار می گیرند. برخورد با کودکان و خانواده هایی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند یا خط قرمز را رد کرده اند، بسیار سخت می باشد. به خاطر اینکه مددکاران اجتماعی اغلب با خانواده های نیازمند سرو کار دارند، ممکن است دیدن چنین شرایطی برای آن ها بسیار سخت باشد. دیده شده بسیاری از آن ها بعد از مدتی کوتاه سرو کار با این افراد، استعفا داده اند.

کارکنان خدمات درمانی :

این بخش شامل پزشکان، پرستاران، تراپیست ها و دیگر افراد حرفه ای می باشد. کارکنان خدمات درمانی ساعت های طولانی و گاه نامنظمی را در روز باید بگذرانند و زندگی مردم در دست آن ها می باشد. به عبارتی دیگر، استرس این قشر حتی از نمودار خارج است و بسیار زیاد می باشد.

۱۰ شغل پراسترس

هنرمندان، و نویسندگان :

این مشاغل پرداخت هایشان به موقع نیست، ساعت خاصی ندارد و تقریبا در انزوا می باشد. افراد خلاق ممکن است اختلالات خلقی بیشتری داشته باشند. تقریبا ۹% از افسردگی های شدید به این شغل اختصاص داده شده است. بیماری که ممکن است در بین هنرمندان دیده شود، اختلال دوقطبی می باشد. این افراد دارای اختلالات خلقی ناشناخته و یا گاها درمان نشده می باشند. افسردگی هم برای آن هایی که غرق این شغل می باشند، بعید نیست.

معلمان :

شغل پراسترس دیگری که به نظر در حال رشد هم دیده می شود، شغل معلمی است. بسیاری از این عزیزان بعد از مدرسه دوباره به کار دیگری مشغول هستند و نیز در خانه هم همچنان کار می کنند. معلمان یاد می گیرند که با کمترین دریافتی چه کاری انجام دهند. در این شغل از طرف بچه ها، والدین و مدارس فشار می باشد که طبق استانداردها جلو روند. همین مساله شرایط را برای معلمان سخت می کند و به عبارتی استرس شدید برای آن ها به همراه خواهد داشت.

کارکنان پشتیبانی اداری :

آن هایی که در این بخش فعالیت می کنند از تقاضاهای بیش از حد انتظار و کنترل پایین شکایت دارند. معمولا اولین کسانی که هستند که بسیاری از موارد اداری ابتدا به آن ها محول می شود. معمولا روزانه کارهایی برایشان پیش می آید که حتی پیش بینی اش را نمی کردند.

کارگران تعمیر و نگهداری :

معمولا این افراد باید در ساعت های فرد، به طور فصلی و یا شیفت شب به طور مکرر بایستند. اغلب هم به خاطر کارهای سختی که انجام می دهند، پرداختی کمی دارند.

مشاوران مالی و حسابداران :

این افراد مسئولیت زیادی در مقابل اموال مردم دارند و هیچ کنترلی هم روی بازار ندارند. گاها گناکار شناخته می شوند، و ممکن است به خاطر اینکه مردم پولشان را از دست داده اند، سرزنش شوند.

فروشندگان :

افرادی که در چنین شغلی مشغول هستند، به صورت کمیسیونی کار می کنند، به این معنا که نمی دانید دقیقا چقدر قرار است سر ما دریافت کنید. ممکن است سفر داشته باشند، و مجبور باشند زمان زیادی را دور از خانه، خانواده و دوستان بگذرانند.