مزایای سوارکاری درمانی
منظور از سوارکاری درمانی برای کودکان چیست؟
2018-02-08
بازی درمانی چیست
بازی درمانی چه فوایدی برای کودکان دارد؟
2018-02-15
ورزش های مناسب کودکان اوتیسم

ورزش های مناسب کودکان اوتیسم

ورزش های مناسب برای کودکان اوتیسمی :

ورزش هایی که می توانند برای کودکان اوتیسمی چالش برانگیز باشند، مناسبند. اما به این معنا نیست که کودکان اوتیسمی باید دور از ورزش بمانند. به اشاره یک دکتر روانپزشک خوب ، مهم این است که به آن ها کمک شود تا ورزشی را انتخاب کنند که از آن لذت ببرند و احساس برتری در آن داشته باشند. اوتیسم چالش های به خصوصی دارد، آن هم زمانی که سراغ ورزشی می روند، اما همچنین باعث فراهم کردن امکانات هیجان انگیزی برای آن ها می شود.

ورزش های تیمی که می توانند برای کودکان اوتیسمی ضعیف باشند :

با اینکه همیشه استثنائاتی در قوانین هست، از جمله ورزش های تیمی مثل فوتبال، بسکتبال، لاکراس و هاکی که برای کودکان اوتیسمی می توانند خیلی سخت باشند.

این موضوع به خاطر این است که :

تیم هایی که تمام ارتباطات اجتماعی را در بردارند، و بازی کردن ورزش های تیمی که نیاز به مهارت های اجتماعی بسیار بالایی دارند. اوتیسم یک اختلال است که در آن مهارت ها درگیر می شوند. بنابراین ممکن است برای کودکان اوتیسمی سخت باشد تا به تیم بپیوندند، با هم تیمی ها ارتباط برقرار کنند، یا اینکه تشخیص دهند عضو تیم دیگری احتمالا چه کاری انجام می دهد.

ورزش های تیمی که نیاز به توپ یا توپ های دستی دارند، زیرا این ها نیاز به سطوح بالایی از قدرت و هماهنگی دارند. اوتیسم اغلب همراه با کاهش میزان عضلات و مشکلات هماهنگی آن ها می باشد. در نتیجه، کودکان اوتیسمی ممکن است زمان سختی در طی بازی داشته باشند.

شنا ورزشی برای کودکان اوتیسمی

ورزشی های تیمی که اغلب در محیط های باز بازی می شوند، مثل جاهای خیلی گرمف سر یا خیلی روشن و پرسرو صدا. اکثر کودکان اوتیسمی چالش های حسی دارند، مثل صداهایی که تولید می شوند یا روشنایی لامپ ها و یا دمای زیاد که کنترل آن برای آن ها سخت می باشد.

همه این مواردی که گفته شد، بسیاری از گروه هایی هستند که شرایط را برای اوتیسمی ها فراهم می کنند تا در ورزش ها مثل هرکس دیگری شرکت کنند. اگر کودک به نظر می رسد که علاقمند شده، بهتر است نگاهی به نیازمندی های آن ورزش مثل اینکه توسط چه کلوبی ایجاد شده، انداخته شود. زیرا برخی انجمن ها هستند که شرایط را برای کودکانی که ناتوانی خاصی دارند، فراهم کرده اند.

حال چه ورزش های تیمی برای کودکان اوتیسمی مناسب است؟

شنا کردن. شنا برای اکثر مردن یک ورزش فوق العاده به حساب می آید، خصوصا کودکانی که اوتیسم دارند. کودکانی که توپ را به سختی می توانند در دست بگیرند. علاوه براین، کودکان دچار اوتیسم در تیم های شنا بسیار موفق عمل می کنند زیرا ورزشیست که رقابت فردی در آن می باشد.

Track and Field. به طرز شگفت آوری، کودکان کوچکتر در تیم های ورزشی پیچیده ای مثل فوتبال بازی می کنند، در حالی که ممکن است در طرف دیگر کودکان مدرسه ای مشغول پریدن و دویدن باشند. برای کودکانی که اوتیسم دارند، Track and Field یک ورزش عالی به حساب می آید. در این ورزش، مهارت های ارتباطی کمتری نیاز می باشد.

بولینگ. با وجود اینکه صدای آن بلند است، اما بولینگ ورزش عادی برای کودکانی که اوتیسم دارند، به حساب می آید. شاید هم تکراری باشد، اما ممکن است منجر به رضایت کودک شود. به هر دلیلی که باشد، بولینگ از جمله ورزش های عالی در رویدادهای اجتماعی می باشد که طیف کودکان دارای اوتیسم را شامل می شود. لیگ های بولینگ اغلب با استقبال روبرو می شود و فرصت خوبی برای این کودکان است تا بخشی از یک سازمان ورزشی باشند.