سن آموزش دوچرخه سواری به کودکان
بهترین سن برای یاددادن دوچرخه سواری؟!
2018-02-25
نشانه های اوتیسم در کودکان
تشخیص علائم اوتیسم در نوزاد ۹ ماهه
2018-03-04
ورزش برای درمان افسردگی

ورزش برای درمان افسردگی

فعالیت های فیزیکی برای کودکان به گردش خون بهتر، توازن عضلات و یک وزن مناسب کمک می کند. همینطور فعالیت های فیزیکی برای سلامت همه کودکان، همچنین برای کودکان اوتیسمی بسیار مفید می باشد. کودکان اوتیسمی توجه بیشتری را بعد از فعالیت هایی مثل ایروبیک تجربه می کنند.آموزش فیزیکی به کودکان اوتیسمی همچنین در کنترل رفتارهای نامناسب و حرکاتشان بسیار تاثیرگذار می باشد.

درک کودکان اوتیسمی :

اوتیسم یک ناتوانی پیچیده در حال رشد می باشد که در نتیجه یک اختلال عصبی به وجود می آید و روی عملکرد نرمال مغز تاثیر می گذارد. کودکان اوتیسمی تجربه مشکلاتی را دارند گه در روابط بین فردی برایشان به وجود می آید، مثل اجتناب از محبت کردن، بازی یا مشارکت در فعالیت های جسمانی، اجتناب از تماس چشمی، ناتوانی در ارتباط با دیگران و موقعیت های دیگر. شامل شدن کودکان اوتیسمی در فعالیت های جسمانی پیچیدگی هایی را به وجود می آورد که به دلیل ناتوانایی های کودک به وجود آمده است و مجبورند با آن ها دست و پنجه نرم کنند. در نتیجه خیلی از این کودکان از لحاظ آمادگی جسمانی در سطح پایینی هستند.

چالش های یک کودک اوتیسمی :

تمرینات جسمانی برای کودکان اوتیسمی

شرکت کردن کودک اوتیسمی در برنامه های آموزش جسمانی به همراه کودکان نرمال، چالش های بسیاری هم برای معلم و هم برای بقیه بچه ها به وجود می آورد. بسیاری از معلم ها برای مقابله با کودکان مبتلا به اختلالات رشدی آموزش دیده نشده اند و به همین دلیل ناامید می شوند یا کلافه می شوند. این کودکان به شرکت در بازی با دیگر بچه ها انگیزه ای ندارند و ممکن است رفتار نامناسبی از خود نشان دهند؛ به خاطر تحریک بیش از حد حسی شان می باشد. برنامه های آموزشی که شامل کودکان اوتیسم می شود، چالش های مشابهی از جمله رفتارهای نامناسب، عدم تمایل به شرکت کردن، حواسپرتی، توجه کم و صداهای ناگهانی در طول تمرین به دنبال دارند.

راهنمای تمرینی :

طراحی برنامه های آموزش جسمانی روی فعالیت های فیزیکی کلی توجه دارد و رفتارهای نامناسب را کنترل می کند. فعالیت های جسمانی ریتمیک هستند. فعالیت هایی که روی عضلات بزرگتر کار می شوند، مثل دویدن، پریدن، یا دوچرخه سواری، ادامه دار هستند. سطوح فعالیت فیزیکی به آرامی افزایش می یابند، همانطور که کودک یاد می گیرد و تمرینات جدیدتری را اجرا می کند. موزیک نیز می تواند به عنوان پس زمینه اضافه شود یا به عنوان یک مشوق مثبت رفتاری باشد. موزیک هایی می باشند که شامل فعالیت های متوالی هستند و برای آمادگی قلبی عروقی بسیار مناسب می باشند. کودک اوتیسمی می تواند از برنامه های ویدیویی از پیش طراحی شده بهره ببرد و می تواند از موزیک و نشانه های بصری برای تمرینات هوازی استفاده کند.