اختلال دو قطبی
آیا سلبریتی ها هم اختلالات روانی دارند؟
2018-09-27
بهترین جاها برای آرامش روح و روان با نظر روانپزشک خوب در تهران
بهترین جاها برای آرامش اعصاب
2018-10-04
ارتباط بیماری های روحی روانی با قلب

ارتباط بیماری های روحی روانی با قلب

بیماری های روحی روانی با خطر بروز بالای بیماری های قلبی و سکته مغزی مرتبط هستند!

افرادی که بیماری های روحی روانی دارند، ممکن است بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی یا سکته مغزی نسبت به افراد عادی باشند. بسته به مطالعات جدیدی که اخیرا توسط گروهی از دکتر روانپزشک انجام شده، این گزارشات داده شده است.

چه عواملی خطر بیماری های قلبی و عروقی را بالا می برد؟

بیمارانی که نزد روانپزشک در شریعتی مراجعه می کنند، شرح داده اند به دلیل مشکلات روحی که داشته اند، متوجه علائمی از بیماری های قلبی و عروقی در خود شده اند.

حقایقی در رابطه با بیماری های روحی روانی :

  • تقریبا ۵۰% همه مشکلات روحی روانی از سنین ۱۴ سالگی شروع می شوند، حتی روانپزشک در شریعتی اشاره می کند که حتی ۷۵% موارد هم زیر سنین ۲۴ سالگی رخ می دهند.
  • تقریبا ۶۰% از بزرگسالان و ۵۰% از جوانانی که بیماری های روحی روانی دارند، نزد یک روانپزشک خوب مراجعه نکرده اند و درمان نشده اند.
  • بیماری های روحی روانی جدی در آمریکا تقریبا سالانه ۱۹۳٫۲ میلیون دلار هزینه بر می دارد.

بیماران روحی روانی نیاز بیشتری به مراقبت دارند!

طبق یافته هایی که از جانب روانپزشک در شریعتی گفته شد، این تحقیقات می گویند که باید در زمان درمان بیماران روحی روانی، توجه بیشتری نسبت به آن ها شود. همچنین معقتدند که این بیماران باید تحت ارزیابی های سلات قلب و عروق قرار گیرند، چه قبل از دریافت داروای روان درمانی چه بعد از آن ها. همین می تواند به کاهش مشکلات و بیماری های قلبی عروقی کمک کند.

ارتباط بیماری های روحی روانی با قلب

استراتژی های پیشگیری از برای بیمارانی که مشکلات روحی دارند، مشابه می باشد. به این معنا که رژیم سالم داشته باشند، فعالیت های بدنی دشاته باشند، دخانیات مصرف نکنند، استرس شان را کنترل کنند و مصرف الکل را محود کنند. نسبت به رفتارهایشان به توصیه روانپزشک در شریعتی تغییراتی داشته باشند. همین تغییر رفتار می تواند هم روی سلامت جسم و هم سلامت روح و روان تاثیر داشته باشد.

بیمارانی که بیماری قلبی عروقی و سابقه سکته دارند، بیشتر مراقب باشند!

بیماری قلبی یا سکته مغزی می توانند منجر به اضطراب یا افسردگی شوند. پس مهم کنترل آن ها به بهترین روش است.

به گفته روانپزشک فقط بحث این نیست که بخواهند سیگار بکشند و بخورند. هنوز انرژی لازم برای بلند شدن از خواب را ندارند، تا کارهایی که نیاز دارند انجام دهند و به آن سلامت جسمی برسند.

اینکه بعضی اوقات برخی به این فکر می کنند که اگر حمله قلبی داشتند، حتما ریشه آن از افسردگی شان بوده، به نظر منطقی می رسد. اما اینکه بتوانند این غم و ناراحتی را به حداقل میزان خود برسانند، می تواند شروعی برای دور شدن از این وضعیت باشد.