سوء استفاده عاطفی از کودکان
نشانه های سوء استفاده عاطفی از کودکان
2018-03-15
ترفندهای غذا خوردن کودکان
ترفندهایی برای غذاخوردن کودک
2018-03-29
مواردی که یک رابطه زناشویی را تهدید می کند!

مواردی که یک رابطه زناشویی را تهدید می کند!

مواردی که یک رابطه زناشویی را تهدید می کند!

در شروع یک رابطه زناشویی به نظر می رسد که تقصیرها را زوجین به گردن همدیگر بندازند.

معمولا در این رابطه ها جر و بحث ها بسیار می باشد و بالا و پایین بسیاری دارد. البته این بالا و پایین ها و دعواها عادی می باشند. مگر اینکه این دعواها وضعیت وخیم تری پیدا کند، آن موقع است که زوجین به سمت طلاق و جدایی کشیده می شوند. حال نگاهی به موارد زیر بیندازید، ممکن است در ساخت مجدد رابطه تان تاثیرگذار باشد.

۱ : انتقاد زیاد

در شروع یک رابطه زناشویی ، به گفته بهترین متخصص روانپزشک تهران معمولا تقصیرها را به گردن همسرتان انداخته و خیلی همدیگر را در مسائلی مثل لباس پوشیدن، رانندگی کردن، غذا خوردن، صحبت کردن یا حتی تا نفس کشیدن نقد می کنید.

انتقاد کردن بیشتر از همه آسیب زا می باشد، نسبت به یک شکایت ساده، چون دارید همسرتان را نقد می کنید و به عبارتی به شخصیت او دارید حمله می کنید. یک بار نقد شنیدن تاثیری در سست کردن رابطه ندارد، اما زمانی که تعداد این نقدها زیاد شود، منجر به تمام شدن یک رابطه می شود.

۲ : بدترین فرض ها

زمانی همسرتان دیر به خانه می آید یا اینکه فراموش می کند تماس بگیرد، به طور اتوماتیک وار فکر می کنید که دوستتان ندارد. این مشکلی است که بسیاری آن را دارند و حقیقت پشت آن را نمی دانند. شما دارید رفتار را تفسیر می کنید و به طور واضحی به جواب آن نمی رسید. زمانی که همسرتان دیر به خانه می رسد، به این می رسید که خیانت کرده، اما شاید واقعا در ترافیک گیر کرده باشد. با چنین تفاسیری که می کنید، فقط زندگی و رابطه خود را در معرض یک فاجعه قرار می دهید.

۳ : بحث ها معمولا از نقطه منفی شروع می شود

به طور مکرر این اظهارات را می شنوید که ” دوست ندارم که همیشه دیر کنی.” این یک نشان می دهد که رابطه شما روی سنگ می باشد. این نوع از انتقاد منفی می باشد و منجر به بحثی بی پایان می شود. زمانی که مکالمه شما طعنه آمیز باشد، و با یک جمله منفی شروع شود، مطمئنا بعد از آن هم به یک پایان منفی می رسد. هرگونه جدایی و اختلاف نظر بین زوجین در ۳۰ ثانیه اولی که با هم صحبت دارند معلوم می شود.

مواردی که یک رابطه زناشویی را تهدید می کند!

۴ : نگرانی های شدید

نگرانی های شدید در یک رابطه نشان از نداشتن احترام در یک رابطه متقابل، بد صحبت کردن با یکدیگر، لقب دادن به یکدیگر، و صحبت کردن به طرز وحشتناک را به همراه دارد. اگر چنین چیزی در رابطه شما دیده می شود، یک پرچم قرمز می تواند باشد. معمولا این مسائل ریشه در گذشته دارد، و می تواند به خاطر مسائلی مثل خیانت باشد. بنابراین این رابطه پایان خوشی نخواهد داشت.

۵ : چیزی که دوست دارید انجام می دهید

در اوایل یک رابطه ممکن است برای یک پیاده روی صبح زود بیدار شوید، با دوستان تان بیرون بزنید و یا عصرها کلاس یوگا بروید. اما این چیزها را با شکایت ها و انتقادهای همسرتان رها کنید. به گفته درمانگر و مشاور ازدواج، این امر به دلیل مسائل مربوط به کنترل و قدرت می باشد که در رابطه ها دیده می شود. در صورتی که این مسئله بررسی نشود، منجر به از بین رفتن یک رابطه می شود.