نظر روانپزشک درباره حملات عصبی
چرا موقع ترسیدن لرزش می گیرید؟
2018-07-12
عوامل موثر در عدم تمرکز
چه چیزهایی ذهن را مشغول می کند؟
2018-07-22
رضایت شغلی چیست

رضایت شغلی چیست

رضایت شغلی مهمترین نکته در شاغل بودن افراد :

علائمی که نشان می دهد از شغلی که دارید راضی و خوشحال هستید!

هرکسی ممکن است روز بدی را در محل کارش داشته باشد. اما اگر اغلب از خواب بیدار می شوید و با اکراه به سمت محل کارتان می روید، موقعش هست که دلیل این ناراحتی و اکراه را بفهمید و در صورت لزوم، به دنبال تغییر شغل باشید.

محققان به این نتیجه رسیده اند که رضایت شغلی بین مسئولیت ها و منابع یک توازن و تعادلی ایجاد می کند. ممکن است کار سنگین و شرایط سختی داشته باشید. اما اگر ابزار و زمینه حمایت از آن همچنین به همراه در دست داشتن گرفتن تصمیمات را دارد، حتما رضایت شغلی بالایی خواهید داست، طبق مطالعه ای که در مجله Industrial Health ذکر شده است.

اینجا به چند نکته کلیدی در رابطه با رضایت شغلی اشاره می کنیم :

  • منابع محل کار
  • حمایت از طرف رتبه های بالاتر
  • توانایی تصمیم گیری

به عبارتی دیگر، سه مورد در عدم رضایت شغلی به طور خاصی نقش دارند، که عبارتند از :

  • عدم پشتیبانی از طرف سرپرست یا رئیس تان
  • تعارض با همکارانتان
  • ناتوانی در استفاده از مهارت هایی که دارید.

رضایت شغلی چیست

دکتر روانپزشک تهران هم بر این عقیده است که اگر چنین مسائلی واقعا در رضایت شغلی شما دخیل هستند و منجر به استرس تان می شوند، چند روزی مرخصی از محل کار شاید به شما کمک کند. اگر احساس می کنید که دارید ریزه مدیریتی می شوید یا زیر ذره بین هستید، با سرپرست خود در رابطه با اینکه توانایی کار کردن با سرعت خود را دارید، صحبت کنید و وظایفتان را سازماندهی کنید.

همچنین برنامه کاری تان را تغییر دهید، با یک همکار مشاوره بگیرید و تحصیلاتتان را همچنان ادامه دهید. این سه گام می تواند شما را کمی برای رسیدن به آن ایده آل و رضایت شغلی تحریک کند.

در نهایت راه هایی را پیدا کنید که بدون هیچ دردسری به خانه برسید. داشتن تعادل در زندگی شخصی خیلی بهتر است و می تواند میزان انرژی تان را بهبود بخشیده تا راحت کار کنید.

اگر این گزینه ها ممکن نبودند یا رضایت شغلی به شما نمی دادند، احتمالا نیاز به زمان برای فکرکردن درباره تغییرشان می باشد.