علت سیگار کشیدن
چرا بعضی ها سیگار می کشند؟
2018-07-22
اصول فرزندپروری
کودکان را چگونه تربیت کنیم؟
2018-07-29
خودکشی در هوای گرم

خودکشی در هوای گرم

گرما باعث خودکشی افراد می شود؟ آیا واقعا میزان خودکشی با بالا رفتن دما هوا بیشتر می شود؟

تغییر آب و هوایی ممکن است آسیب های جدی هم به همراه داشته باشد. محققان اینطور گزارش کرده اند که افزایش دمای هوا احتمال خودکشی در ایالات متحده امریکا و مکزیک را بالاتر برده است.

به گفته یک پروفسور و استادیار دانشگاه استنفورد ” زمانی که از تغییرات آب و هوایی صحبت می کنیم، اغلب فکر کردن به آن پریشانی ها آسان است. اما هزاران خودکشی اضافی می باشد که احتمال اتفاق افتادنشان به خاطر تغییرات آب و هوایی غیر منتظره، فقط به تعداد نیست. در واقع زیان ها وارده به هر کشور را نشان می دهد.

در مطالعه ای، تیم آنالیز چند دهه از داده های دمای هوا و خود کشی را در دو کشور مقایسه کردند. حتی در طول صفحه های اجتماعی مثل توییتر، نیم بیلیون کلمه در هوای گرم استفاده می شده از جمله “تنهایی”، “خودکشی”، و “به دام افتادن” که در هوای داغ و گرما بیشتر می شود.

محققان به این نتیجه رسیده اند که افزایش دما می تواند منجر به افزایش ۱٫۴ام درصد افزایش خودکشی در ایالات متحده آمریکا و ۲٫۳ام درصد افزایش در مکزیک شود. این امر منجر به خودکشی ۲۱۰۰۰ نفر در هر دو کشور شده است.

خودکشی در هوای گرم

تاثیر افزایش دما روی نرخ خودکشی تقریبا برابر با رکود اقتصادی در این کشورها بوده است.

در ادامه این پروفسور می گوید که ” خود کشی یکی از علل اصلی مرگ در جهان می باشد و میزان خودکشی در ایالات محده طی ۱۵ سال گذتشه به طور چشمگیری افزایش یافته است. بنابراین درک بهتر از علل خودکشی از اولویت های بهداشت عمومی محسوب می شود.”

این یافته ها در ۲۳ جولای در مجله Nature Climate Change چاپ شدند.

روی تاثیرات گرم شدن و خشونت تحقیقات بسیاری در این سال ها شده، و یافته ها نشان داده در گرمای زیاد مردم بیشتر عصبی می شوند. حتی دیده شده برخی به خاطر این گرما بجای آسیب به دیگران به خودشان هم آسیب می زنند. در نتیجه این نشان می دهد که گرما عمیقا روی ذهن تاثیر می گذارد و در نتیجه تصمیم به آسیب رسانی به دیگران یا خود می کنیم.

حتی یافته ها نشان داده که گرما می تواند تاثیر شگرفی روی تصمیم به خود کشی داشته باشد، و در نتیجه این موضوع روی درک ما از سلامت روان و چیزی که در گرما از آن انتظار می رود، تاثیر بگذارد.