بی اشتهایی عصبی چیست
بی اشتهایی عصبی چیست؟
2017-08-13
اختلال عشق وسواسی
اختلال عشق وسواسی چیست؟
2017-08-20
شادی راز موفقیت

شادی راز موفقیت

در مشاوره ای که روانپزشک با مراجعه کنندگان خود دارد، بیشتر در رابطه با کسب و کار موفق می باشد. در واقع وقتی صحبت بین مراجعه کننده و روانپزشک شروع می شود، گفته می شود فرد موفق معمولا فردی شاد در زندگی می باشد. شاید برخی باور نکنند، اما این احتمال خیلی زیاد می باشد که فردی که شاد زندگی می کند، موفق تر هم باشد.

چطور می شود یک خوشحالی ساده شانس موفقیت را بالا می برد؟

شاید زمانی باور کنید که یک خانه بزرگ، و بسیار شیک و زیبا داشته باشید. یا اینکه شغلی پردرامد داشته باشید، در این صورت خوشحال می شوید. به خاطر همین عقل سالم می گوید که خوشحالی خود نتیجه موفقیت می باشد.

مثلا در اطرافمان دوستان، خانواده و همکارانی را می بینیم که در تلاشند زندگی بسازند که پر از موفقیت باشد و اینگونه است که می توانند خوشحال شوند یا حداقل خوشحال تر شوند. اما با همه اینها، خوشحالی و خوشبختی چیزیست که منجر به موفقیت در زندگی شود.

چطور خوشبختی یا خوشحالی می تواند منجر به موفقیت شود؟

قبل از پاسخ به این سوال اول باید فهمید که خوشخبتی و خوشحالی در زندگی چقدر مهم است. با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه شده است، سه چیز هستند که در خوشحالی و شادی فرد دخیل هستند و فرد را موفق تر از قبل می کنند :

شادی راز موفقیت

اول : افراد خوشبخت و خوشحال اعتقاد به توانایی شان در موفق شدن در هر زمینه ای را دارند

بخاطر اینکه این افراد بسیار مثبت فکر می کنند. به زندگی قبلی شان برنمی گردند و حس کم ارزشی در خود نمی بینند. به این معنی نیست که احساس ناامنی و بی ارزشی اصلا نکنند، فقط اندیشه ای که دارند را به سمت ممثبت ها هدایت می کنند. این به معنی نترس بودن نیست، منظور این است که اجازه نمی دهند ترس در آن رخنه کند. چنین افراد خوشبختی احتمال کمتری هست که شکست های زندگی را پایان همه چیز بدانند، بلکه به عنوان درسی می دانند که بخشی از روند موفقیتشان محسوب می شود.

دوم : افراد خوشبخت برای داشتن آینده ای بهتر تلاش می کنند

به منظور ساختن آینده ای بهتر ، باید سطح مشخصی از شادی در زندگی تان داشته باشید. باید ایمان به توانایی هایتان داشته باشید که می توانید موفق شوید. زمانی که خوشبین باشید، رد کردن موانع برای رسیدن به موفقیت برایتان راحتتر خواهد بود. خوشبینی و ایمان به خودتان می توانند به شما در رد کردن اوقات سخت و تلخ کمک کنند. با داشتن اراده ای راسخ موفقیت در طولانی مدت با شما همراه خواهد بود.

سوم : افراد شاد در روابطشان هم بسیار تلاش می کنند

مهربان بودن، مفید بودن، و سخاوتمندی موفقیت انسان را بیشتر می کند. افرادی که ارتباط خوبی با دیگران برقرار می کنند، و مهارت های هوشی شان را در این زمینه تمرین می دهند، می توان گفت بیشتر دوست داشته می شوند و ارزشمند هستند. به همین دلیل این فرصت را به آن ها را می دهد تا تجربه موفقیت آمیزی در زندگی و کارشان داشته باشند.

منبع : http://www.lastingchangecounseling.com/

مطالب مرتبط :

به زندگی تان دید مثبت داشته باشید!

پیش بسوی بهترین ها با اعتماد به نفس

آیا کمالگرا هستید؟