اعتیاد به بازی های ویدیویی
آیا بازی های ویدیویی اعتیاد آور است؟
2018-04-08
نشانه های مرد عاشق چیست
علائم یک عشق پاک از طرف مردان
2018-04-15
تاثیرات جدایی روی زنان

تاثیرات جدایی روی زنان

تاثیر جدایی روی خانم ها

درک اثرات روانشناختی جدایی بعد از پایان یک ازدواج بسیار کمک می کند. بسیاری از احساسات بعد از جدایی کاملا طبیعی هستند، به خاطر اینکه شخص را دچار سردرگمی و عدم اطمینان در آینده می کند. مشابها، درک اینکه این احساسات ممکن است بروی توانایی ارتباطات او با دیگر اعضای خانواده تاثیر بگذارد، نیز بسیار مهم است.

احساس گناه :

اثرات روانشناختی جدایی بروی زنان بسیار گسترده می باشد، اما یکی از اساسی ترین این احساسات، حس گناه می باشد. طوری که چه در پروسه جدایی باشد چه بعد از آن باشد. زنان در هر دو موقعیت احساس گناه می کنند، چون فکر می کنند بهترین تلاششان را برای ازدواجشان نکرده اند. چنین احساسی همانطور که روی زنان تاثیرگذار است، کودکان را هم درگیر می کند و در این مورد زن خود را مسئول این شکست و این آسیب روحی می داند.

تجربه افسردگی :

پایان یک ازدواج برای هردوطرف ناامیدکننده است. زنان، خصوصا، احساس ناامیدی بیشتری می کنند. رویاهای آن ها برای آینده ممکن است دچار پیچیدگی باشد، و در حال حاضر همین امید به آینده مطرح می باشد. مسئولیت پذیری بیشتری که در زندگی بعد از طلاق او به همراه او می باشد، و در نتیجه منجر به افسردگی بعد از جدایی می شود.

تاثیرات جدایی روی زنان

احساس نگرانی :

پس از طلاق، هرکدام از طرفین تجربه نگرانی را خواهد داشت. آینده نامشخص است و بنابراین، امنیت آن می باشد. زنان ممکن است تجربه استرس را داشته باشند، بیشتر هم به خاطر تنهایی و متکی بودن آنان از لحاظ مالی به شوهرانشان است. با وجود این موضوع، چیزهای زیادی هست که می تواند در کاهش اضطراب و نگرانی تاثیرگذار باشد، مثل خوردن غذای سالم، تمرین ذهن و ورزش کردن.

تاثیرات مثبت :

برخی از این تاثیرات طلاق روی زندگی زنان می تواند جنبه مثبت داشته باشد. عوامل بسیاری می باشد که روی این موضوع تاثیر می گذارند، اما بسیاری از زنان دیده می شود که احساس آرامش در رابطه با این موضوع داشته اند. خصوصا زمانی که رابطه شرایط استرس زایی پیدا می کند. به خاطر همین زنان چون سیستم بهتری نسبت به مردان دارند، زمانی که در معرض ناکامی قرار می گیرند، بیشتر احساس راحتی و هدایت می کنند.