علائم اضطراب با عملکرد بالا
اسنپ چت باعث افسردگی نوجوانان!
2018-08-09
ارتباط افسردگی و خستگی
چرا افسردگی باعث خستگی می شود؟
2018-08-31

داروهای مخصوص معده ممکن است باعث افسردگی شوند!

مطالعه ای جدید در مجله psychotherapy و psychocosmatic منتشر شده است که به رابطه بین داروهای معده به نام porton pump rihibitor و افسردگی پرداخته اند. محققان توصیه شان بر این است که امکان دارد امکان دارد این قرص ها منجر به اختلال افسردگی شوند، چون کار باکتری های روده را مختل می کنند.

بیشتر و بیشتر، در حال حاضر مطالعات دارند به روش های مختلفی اشاره می کنند که در آن باکتری روده مان روی ذهن و احساس و عواطف تاثیر خواهند گذاشت.

به عنوان مثال، محققان روی موش های آزمایشگاهی عاری از میکروبی تحقیق کرده اند که محروم از باکتری های مفید روده می باشند. در این موش ها با وجود چنین مواردی، علائمی از نگرانی، افسردگی و اختلال شناختی دیده شده بود.

به خاطر اینکه این باکتری که در روده مان می باشد، می تواند عملکرد مغز را با تولید هورمون ها یا عصب های انتقالی خاصی تغییر دهد. واکنش های احساسی هم می توانند روی باکتری های روده تاثیر بگذارند. جای تعجبی هم ندارد که با مطالعات انجام شده، بین اختلال استرس پست تراماتیک و باکتری های خاصی، رابطه ای وجود داشته باشد.

در حال حاضر، مطالعه ای مبنی بر مشاهده توصیه می کند که porton pump rihibitorها ـ که طبقه خاصی از داروهایی می باشند که معمولا برای درمان اسید معده توصیه می شوند ـ  مرتبط با این شرایط معده ای می باشند، مثل بیماری رفلاکس معده که می تواند شانس اختلال افسردگی را افزایش دهد.

انواع افسردگی از نظر روانپزشک

قرص های اسید معده احتمال مزاحمت در عملکرد مغزی و روده ای را ایجاد می کنند!

یک تیم تحقیقات روی ۲۳۶۶ نفری که porton pump rihibitor مصرف می کردند، تحقیقات انجام دادند و پیشرفت افسردگی را در آن ها دیدند، و آن ها را با ۹۴۶۴ نفری که ایم دارو را مصرف می کردند، مقایسه کردند، اما پیشرفت افسردگی در آن ها دیده نشده بود.

این گروه از شرکت کنندگان بر اساس سن، جنسیت، زمان شرکت کردنشان، و زمان ادامه این دارو.

محققان در این باره تحقیقاتی انجام داده اند و براساس عوامل مختلفی از جمله جمعیت شناختی، این مسائل را مورد آنالیز قرار دادند، مثل نگرانی، و اختلالات سو مصرف مواد. طبق این مطالعه که افرادی که مشکلشان حاد نبود مقایسه شد، بیمارانی که افسردگی شدیدتری داشتند، تشخیص داده شدند که از داروی porton pump rihibitor استفاده می کردند.