افزایش اعتماد به نفس کودکان
اعتماد به نفس کودکان را چگونه بالا ببریم؟
2018-10-19
تاثیر طلاق روی کودکان
چه آسیب هایی بچه های طلاق را تهدید می کند؟
2018-10-25
راه های مقابله با شکاک بودن همسران

راه های مقابله با شکاک بودن همسران

شکاک بودن همسران چه عواقبی در پیش دارد؟

به قول دکتر روانپزشک شاید در ذهن خیلی از زوجین این باشد که اگر آینده را پیش بینی می کردم، هیچ وقت، وقتم را با یک مرد یا زن شکاک نمی گذراندم. خیلی از ماها که ازدواج می کنیم، همه سر این نقطه نظر اشتراک داریم که با کسی که خیلی به ما اعتماد داشته و صداقتش را به ما نشان داده، ازدواج کردیم. در نتیجه همانطور که هر دکتر روانپزشک هم می گوید نمی توان گفت که زنان نسبت به مردان بی اعتمادی بیشتری دارند یا مردان.

البته دکتر روانپزشک در ادامه اظهار دارد که با توجه به مراجعاتی که می شود، معمولا زنان کمتر از مردان حس شکاک بودن دارند. با این حال، به یاد داشته باشید، اگر همسرتان به هر دلایلی به خودش مغرور می باشد، پس انتظار یک رابطه بر پایه بی اعتنایی داشته باشید.

اصلا راحت نیست که به شکاک بودن همسر توجهی نداشت. اما واقعیت دیگری که هست، هیچ کس نمی خواهد درگیری در زندگی مشترک روزمره اش داشته باشد. پس باید عاقلانه رفتار کرد و اقدامات مناسبی برای ایجاد یک رابطه جدی و وفادار به کار گرفت. 

مراحلی که برای حل مشکلات با شکاک بودن زوجین می توان به کار گفت :

۱ : در قدم اول هیچ شانسی ندهید

اغلب بیشتر زنان تمایل به داشتن یک زندگی در سرزمین عجایب می باشند، جایی که با خوشحالی با کسی که دوست دارند زندگی می کنند. هیچ کس انقدر هم خوش شانس نیست. باید رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید، آن هم در صورتی که همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید. اگر این طور نیست، پس باید مراقب باشید که اتفاقی رخ ندهد که باعث سوء ظن او به شما شود. 

در صورتی که همسرتان دوست ندارد چند ساعتی را با همکلاسی یا همکار سابق تان صحبت کنید یا شب ها دیر وقت تماس داشته باشید، پس سعی کنید از این کار پرهیز کنید. به گفته دکتر روانپزشک خوب تهران درست است، این کار خیلی سخت است! اما به خاطر عشق به همسر و زندگی تان هم که شده، از این کار دست بکشید.

هر گونه موقعیت و شرایطی که باعث می شود همسرتان از کوره در برود، پرهیز کنید. به یاد داشته باشید، یک مرد معمولا از آزادگی همسرش با دیگر مردان چندان رضایت و تمایلی ندارد.

۳ : اگر حس به شکاک بودن همسرتان داشتید، حتما یک گفتگوی عمیقی داشته باشید!

هیچ کس کامل نیست. همیشه زندگی طبق دل ما پیش نمی رود. چه خوب چه بد، همه نیاز داریم که یاد بگیریم چطور با مسائل برخورد کنیم و ازدواج مان را نجات دهیم. بنابراین، در هر شرایطی، به شکاک بودن همسرتان پی بردید، در اسرع وقت و بدون هیچ فوت وقتی بنشینید و صحبت کنید.

راه های مقابله با شکاک بودن همسران

تلاش برای فرار از مشکلات تنها شک و تردید را بدتر می کند. از دست این ترس ها خلاص شوید و رک باشید. فقط به آن چیزی که همسرتان فکر می کند یا اینکه در گفتگوی اول چه واکنشی دارد، توجهی نکنید و فراموش کنید. یک پند کوچک، به همسرتان فضایی بدهید که بتواند هم ستیزی اش را ترک کرده و مدتی تنهایش بگذارید. می توانید آن موقع که گوش شنوا برای شما دارد، با او صحبت کنید. 

۴ : به او گوش کنید و عقاید و نظراتتان را بالا و پایین کنید!

مهم نیست که چقدر خوشبخت هستید که همسری افسانه ای دارید. حقیقت این است که هردو شخصیت های متفاوتی دارید و دیدگاه هایتان فرق دارد. باید به همسرتان گوش کنید و عقایدش را ارزیابی کنید. پیشنهاد می دهیم که حداقل گفتگوهایتان را کوتاه کنید ولی مستقیما حرفتان را بزنید. اما دوباره، برای نتیجه گیری عجله نکنید، همسر شما به چیزی که شما به او گفته اید باور دارد. 

درباره به دست آوردن اعتماد دوباره زمان لازم است و تلاش مستمر نیاز است، پس واقع بین باشید. فقط جنگ و جدل نکنید. برای مبارزه با شکاک بودن جنگ لازم نیست، بلکه نیاز به حکمت و کاردانیست، به خاطر اینکه ممکن است در همان لحظه بحث و جدل منطق نداشته باشد.

فراموش نکنید، یک روح باشید، تنها شما هستید که می تواند همسرتان را آرام کند، مثلا بگویید که همه دنیای او هستید.

بهترین راه حل، دست و پنجه با همسر شکاک است، البته منظور مقابله نیست، اما باید از هرچیز محرمانه ای در بین یکدیگر پرهیز کرد.