عشاق شدن زنان به یکباره
علت عاشق شدن زنان به یکباره
2017-02-09
اختلال دو قطبی با نظر روانپزشک
چطور بفهیم اختلال دوقطبی داریم؟
2017-02-16
با موزیک افسردگی از بین می رود!

با موزیک افسردگی از بین می رود!

راه هایی که با موزیک می توان افسردگی، اعتیاد به مواد مخدر و خودکشی را از بین برد!

می دانید که با دومین بار گوش کردن به موسیقی دلخواهتان باعث می شوید اشک در چشمانتان حلقه بزند. چطور اتفاق می افتد؟ تنها هفت نت می تواند با هم بیاید تا یک ملودی روح انگیز بسازد. طوری که قلبتان را بشکند، باعث شود گریه کنید، و به خاطرات طولانی فراموش نشده برگردید.

موزیک قدرتمند است.

اول : به شما کم می کند که بر مشکلاتتان غلبه کنید

اغلب در تاریک ترین شب ها نمی تواندی راهی برای ذهن آشفته تان پیدا کنید. خبرهای خوب! همان گوشه ننشینید، موزیکی که دوست دارید را پلی کنید. اگر گریه می کنید هم اشکالی ندارد. اشک ها احساساتی را نشان می دهند که باید نشان داده شوند. احساسات درمان کننده هستند.

موزیک به شما کمک می کند احساساتتان را بروز دهید. یک شوق ملودیک که باعث می شود احساسات سرکوب شده تان را از بین ببرید. مطالعه ای منتشر شده است که نشان می دهد موسیقی در مسهل کننده است، خصوصا drummer یا طبل. به یاد کودکی تان می افتید که ۴ ساله بودید و بر قابلمه و ماهیتابه مادر می زدید .

دوم : موسیقی حس خلاقیت را شکوفا می کند

آیا نیاز به بلاگ نویسی دارید، یا اینکه روی تردمیل بدوید، یا سایتی جدید طراحی کنید اما نمی توانید، بخاطر اینکه هیچ ایده ای ندارید؟ به خودتان بیایید. موسیقی به شما انگیزه می دهد. ادامه دهید، به یک آهنگ گوش کنید و آن وقت است که ممکن می شود.

پروفسور گلد، از محققان فنلاندی درباره مطالعه در این رابطه می گوید که “آزمایشات ما نشان داده است که موزیک تراپی، زمانی که به روش های درمانی شامل پزشکی، روان درمانی، و مشاوره اضافه شد، به افراد در سطح استرس و افسردگی شان کمک می کند. موزیک تراپی دارای قابلیت های خاصی می باشد که به افراد اجازه می دهد که خودشان را نشان دهند و از راه های غیر کلامی ارتباط برقرار کنند. حتی در موقعیت هایی که نمی توانند کلمه ای برای توضیح تجربیات درونی شان پیدا کنند.”

با موزیک افسردگی از بین می رود!

سوم : موسیقی روی تنفستان تاثیر دارد

موسیقی قدرت این را دارد که به ضربان قلبتان سرعت ببخشد یا اینکه نفس کشیدنتان را کند کند. موسیقی دان ها آگاه باشند! شماها متفاوت تر از ما پاسخ می دهید.

هرکسی می تواند موسیقی را حس کند کند. پایتان شروع به حرکت می کند تا زمانی که کل بدنتان به حرکت در می آید. چه کسی تا بحال در یک کنسرت حس اینکه در سینه اش می کوبند نداشته؟ یک اثبات علمی پشت این قضیه می باشد. ضرب آرام و آهسته تاثیری آرامبخش روی شما دارد. روی ضربان قلبتان و نفس کشیدنتان. در حالی که موسیقی های سریعتر ضربان قلب و تنفستان را بالا می برد. شما در خدمت بدنتان هستید، به سادگی با انتخاب آهنگ هایی که گوش می دهید. دفعه بعد که حس کردید استرس دارید، زمانی که قلبتان شروع به زدن کرد، هدست تان را روی گوشتان بگذارید، و به زن گاردن گوش دهید.

چهارم : موسیقی فشار خون را کم می کند

اینجا نسخه اش هست : ” به موسیقی کلاسیک ، سلتیک یا موسیقی reggae به مدت ۳۰ دقیقه در روز گوش کنید. باعث می شود فشار خونتان پایین بیاید. طبق گزارشی از دکتر پیتر اسلیت در دانشگاه آکسفورد، تحقیقی نشان داده است که ” موسیقی می تواند استرس را کاهش دهد، عملکرد ورزشی را بهبود بخشدف حرکت در بیماران دارای معلولیت را بهبود بخشد. بیمارانی که سکته کرده اند یا پارکینسون دارند، یا حتی باعث افزایش شیر در گاو می شود.”

پنجم : موسیقی برای درمان اعتیاد هم استفاده شده است

با موسیقی تراپی می توان اعتیاد را درمان کرد. البته خودش به تنهایی قطعا کافی نیست که به کسی برای نجات یافت از مواد کمک کرد، اما می تواند یک ابزار سودمندی در پروسه درمانی باشد.

ششم : از خودکشی جلوگیری می کند

صدای موسیقی فوق العاده قدرتمند است. حتی می تواند از خودکشی جلوگیری کند.

در سال ۱۹۹۷ فردی به نام Darrell McDaniels قصد خودکشی از بالای یک هتل را داشت. اما همان لحظه صدای موسیقی “انجل” که سارا مک لاچنان خوانده بود را از رادیو شنید. باورش سخت است، اما برنامه خودکشی اش با این موسیقی عوض شد. بعد ازاین قضیه از طرح جدیدی برای موسیقی اش و شهرتش باعث شد تا تصمیم بگیرد پیشرفت کند و به بچه ها کمک کند. حتی یک مستند برای ترویج ارزش خود ساخته است.

هفتم : موسیقی در اتاق عمل

پزشکان تنها با شنیدن صدای موسیقی تحت تاثیر قرار نمی گیرند. مطالعات متعددی نشان می دهد که بیماران به نظر آرامتر می رسند، بیهوشی کمتری نیاز می باشد، و ریکاوری سریعتری هم صورت می گیرد، زمانی که پزشک موسیقی پخش می کند.

هشتم : موسیقی درد را کاهش می دهد

گوش دادن به موسیقی می تواند طیف وسیعی از دردهای مزمن مثل آرتروز، مشکلات دیسک، و آرتریت روماتوئید را تا ۲۱% کاهش دهد. در واقع بیمار را از حس کنترلش منحرف می کند. در واقع باعث می شود که اندورفین تولید کند و به مقابله با درد بپردازد.

منبع : http://www.lifehack.org

مطالب مرتبط :

استرس تان را مهار کنید!

بنویسید! و استرس خود را از بین ببرید!

اعتیاد چرا؟وترک آن چگونه ممکن است؟